تقویت صادرات کشور با کمک سازمان بنادر/ بنادر کوچک؛ نیازمند شرایط جدید و سرمایه گذاران است/ حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: طی چند وقت اخیر همدلی و همراهی بین دستگاه های دولتی در بنادر کشور در تخلیه کالاها افزایش پیدا کرده است، بدین جهت در مقوله صادرات کالاهای غیر نفتی هم تجار به حمایت همه جانبه نیاز دارند.
شعبان فروتن درباره تقویت صادرات و راهکارهای که برای آن توصیه می شود، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اظهارداشت: یکی از ابزارهای توسعه صادرات، تقویت زیرساخت های صادراتی است، از جمله بخش های که می تواند کمک کننده باشد، سازمان بنادر و دریانوردی است، اگر بنادر کشور فرصت مناسبی برای رونق صادرات ایجاد کنند، این بخش می تواند بیش از گذشته فعال شود. 
وی افزود: بنادر کشور از نظر زیرساختی و تامین شرایط برای صادرکنندگان عملکرد خوبی داشته است اما رونق صادارت مستلزم همکاری چند جانبه دستگاه ها است، اگر مجموعه های مرتبط با صادرات کالاهای غیر نفتی، تسهیل گر باشند، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی دیگر از راه ها برای توسعه صادارت، فعال سازی بنادر کوچک است، بنادر کوچک  می توانند فرصت های خوبی رادر اختیار صادرکنندگان قرار دهند.
وی تصریح کرد: اگر سرمایه گذاران به سمت بنادر کوچک بروند و سازمان بنادر هم شرایط خوبی برای صادرکنندگان و سرمایه گذاران در بنادر کوچک قرار دهد، شاهد اتفاق های مثبت در حوزه صادرات خواهیم بود. 
فروتن خاطرنشان کرد: در مقطع فعلی که ریسک سرمایه گذاری تا حدودی افزایش پیدا کرده است، سرمایه گذاران نیاز به پوشش ریسک دارند، بدین جهت سازمان بنادر و دریانوردی می تواند یکی از مجموعه های باشد که ریسک سرمایه گذاری در بنادر را کاهش دهد.
وی گفت: کشور نیازمند جذب سرمایه های داخلی است، سرمایه های که اکنون در بخش های مختلف بلاتکلیف مانده است را می توان  به سمت توسعه و فعال سازی بنادر کوچک هدایت کرد. 
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: حمایت سازمان بنادر از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی ضرورت دارد و هیچ زمان نباید از این مقوله غافل ماند.
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵
کد خبر : ۴۹,۳۴۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید